Marsel İlhan'dan önemli zafer

Marsel İlhan, Tunuslu rakibi Malek Jaziri'yi 6-4/6-2/1-6 ve 6-3 sonuçlanan setlerle mağlup etti ve uzun süre sonra Wimbledon'da ana tabloya kalmayı başardı.

19.06.2014 - 15:34
Marsel İlhan'dan önemli zafer

Milli tenisçi, sezonun üçüncü Grand Slam Turnuvası olanWimbledon'ın elemelerini başarıyla geçti ve adını ana tabloya yazdırdı.


Elemelerde önce Albano Olivetti ardından da Toni Androic'i geçen Marsel, 11 Grand Slam sonra ana tabloyu da görmüş oldu.

Marsel, son eleme turunda karşılaştığı Tunuslu rakibi Jaziri karşısında maça hızlı başladı. Üçüncü oyunda rakibinin servisini kıran Marsel, daha sonra kendi servisinde başarılı olamadı. Yine de oyundan kopmayan tenisçi, bir kez daha yakaladığı servis kırma şansını değerlendirdi ve ilk seti 6-4 kazandı.

İkinci seti 1-0'ın rahatlığıyla geçen Marsel, 6-2 ile durumu 2-0 yaptı ve ana tabloya iyice yaklaştı. Üçüncü sette aynı performansı Malek Jaziri gösterirken seti 6-1 alan Tunuslu, maçı da 2-1'e getirdi.

Ancak 11 Grand Slam süresince ana tabloyu bekleyen Marsel, hasreti yalnızca bir oyun sonra bitirdi. Son sette tek servis kıran Marsel, bunu iyi değerlendirdi ve seti 6-3 maçı da 3-1 kazanarak Wimbledon'da ana tabloya kaldı.

Dünya 149 numarası Marsel İlhan 2010'da Wimbledon'da ikinci tur görmeyi başarmıştı. 

Kaynak: Spor365

Diğer Haberler