Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

Android 13 Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor! MIUI 14 Xiaomi 12 Pro İçin Gelecek!

Xiaomi 12 Pro nihayet Android 13’te çalışan ve 11 akıllı telefon için daha kullanıma sunulan MIUI 14’e güncellendi. Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen ve Android 13 tabanlı MIUI 14 işletim sistemi, sayısız geliştirmeyi beraberinde getiriyor. En son gelen bilgilere göre şirketin amiral gemisi modelleri için daha önce yayınlanan ve etkinliğin hemen ardından dağıtılmaya başlanan yeni sürüm, Xiaomi 12 Pro için geldi.

Xiaomi 12 Pro için MIUI 14 güncellemesi

Xiaomi 12 Pro için MIUI 14 güncellemesi Çin’de yayınlandı. EEA ROM’u çalıştıran cihaz şimdi ele alınacaktır. V14.0.7.0.TLBEUXM derleme numarasına sahip güncellenmiş sürüm, Aralık 2022 sistem güvenlik yamasını içeriyor. Boyutu da 4.5 GB. Herhangi bir sorun yoksa, yeni Mi Pilots güncellemesi başlangıçta genel kullanıma sunulacaktır. Öte yandan, gelecekte cihazın Global ROM’u için karşılaştırılabilir bir evrim bekleniyor.

MIUI 14 Ne Gibi Faydalar Sağlıyor?

Xiaomi’nin ev sahipliği yaptığı etkinlik sayesinde artık yeni kullanıcı arayüzünün temel bileşenlerine aşinayız. Artık kullanmadığınız ama yine de sistem yasakladığı için kaldıramadığınız temel programların çoğu başlangıçta kaldırmanız mümkün olacaktır. Ayrıca Xiaomi, özellikle çok oyunculu oyunlar olmak üzere uygulamaların çalışmasını basitleştiren foton motoru teknolojisinin üçüncü taraf uygulamaların güç tüketimini nasıl %22 oranında azaltacağını vurguluyor.

Şirket ayrıca sistemin performansının büyük ölçüde arttığını iddia ediyor. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 kombinasyonu ile sistem akıcılığı yüzde 88 arttı. Buna rağmen elektrik kullanımı %16 oranında iyileşmiştir. Xiaomi verileri, gelişmiş sistem hızına sahip olmasına rağmen MIUI 14’ün MIUI 13’ten yüzde 23 daha az alan kullandığını gösteriyor. MIUI arayüzü, bu sonuca ulaşmak için yeniden tasarlandı ve geliştirildi. Yeni MIUI 14 artık daha hızlı, daha kararlı ve önceki yinelemelerden daha az yer kaplıyor. Yalnızca en yeni Snapdragon 8 Gen 2 ve Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcilerle donatılmış cihazların bu gelişmeler için optimize edildiğini belirtmek gerekir. Bir diğer özellik olan yeni “süper simgeler” MIUI 14’te kullanıma sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu