Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

Apple Radikal Kararlar Veriyor! iPhone 16 Pro ile Birlikte Tasarım Değişikliği Olacak!

Apple, iPhone 14 Pro modellerinde önemli değişiklikler yaptıktan sonra iPhone 16 Pro’yu bir sonraki büyük tasarım yükseltmesi yapmayı planlıyor. Apple, iPhone X ile başlayıp iPhone 14 Pro modelleriyle devam ederek kamera çentiğini tanıttı. Bir sonraki önemli tasarım değişikliği, iPhone 14 Pro modellerindeki çentik yerine Dynamic Island kamera yuvasına sahip olacak iPhone 16 Pro’da yapılacak.

iPhone 16 Pro, Önemli Bir Tasarım Değişikliği İçerecek

Akıllı telefon üreticileri yıllardır cep telefonlarının kameraları ve sensörleri için çentikli ve delikli tasarımları benimsedi. Öte yandan Samsung gibi bazı şirketler, ekran altı sensör ve kamera teknolojileri üzerindeki çalışmaları devam etse de şimdiden bu yaklaşımı kullanmaya başladılar. İşletmelerin çoğunluğunun bu teknolojiyi telefonlarına entegre etmeye istekli olduğunun farkındayız.

Bu teknik yakında Apple’ın kendi akıllı telefonlarında uygulanabilir. iPhone 16 ve iPhone 16 Pro Max modellerinin Face ID sensörünün Apple tarafından ekran altına gizleneceği iddia ediliyor. Bununla birlikte, diğer Android telefonlarda olduğu gibi kameranın bir süre daha görünür olacağı bildiriliyor. Sonuç olarak, iPhone modelleri ekranda sadece küçük bir kamera deliği ile piyasaya çıkabilir. Samsung’un Galaxy Fold 4 modelinde zaten ekran altı kameralar kullanılıyor. Çekim kalitesinin beklenenden daha düşük olduğunu ve kameranın ekranın altında göründüğünü unutmamak önemlidir. Apple’ın ise tam anlamıyla geliştirilmeden bu teknolojiden faydalanması pek mümkün görünmüyor.

Face ID sensörlerinin iPhone 16 Pro modellerinde ekranın altına taşınacağı artık kamuoyuna açıklansa da Apple’ın ekran altı kamera teknolojisini ne zaman benimseyeceğini henüz bilmiyoruz.

Apple’ın Ücretli Abonelerinin Sayısı Sürekli Artıyor

Kuruluşun internet yazılımı ve hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Eddy Cue gerekli detayları paylaştı. Cue, Fitness Plus hizmetinin Apple’ın Müzik hizmetinde bulunan 100 milyondan fazla şarkıya ek olarak 3 bin 500 farklı spor veya meditasyon videosu sunduğunu vurguladı. Cue, Apple tarafından daha çok insan odaklı hizmetler sunulacağının altını çizerek, daha fazla teknolojik çalışmanın yanı sıra daha fazla içerik çeşitliliği olacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu