Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

CES 2023’te Ram 1500 Revolution BEV elektrikli Pickup Konsepti Tanıtıldı!

Ram, 2025 yılında elektrikli pickup pazarına girmeye ve bu alandaki çalışmalarını öne çıkarmaya hazırlanırken yeni 1500 Revolution BEV konseptini tanıttı. Elektrikli kamyonet pazarının artık yeni bir oyuncusu var. Ram, henüz üretime hazır olmasa da bu alandaki vizyonunu göstermek için yeni Ram 1500 Revolution BEV konseptini tanıttı. Prömiyerini CES 2023’te yapan fikir, dikkat çekici bir iç mekana sahip.

Ram 1500 Revolution BEV Konsepti Hangi Özellikleri Sunuyor?

1500 Revolution BEV konsepti, iki elektrik motorlu dört tekerlekten çekiş sistemini destekler ve Stellantis’in devrim niteliğindeki STLA Çerçeve platformu üzerine inşa edilmiştir. Söz konusu platform, havalı süspansiyon ve arka tekerleklere 15 dereceye kadar açı verebilen arka aks yönlendirme sistemi gibi özelliklere sahip. Elektrikli pickup fikri, 350 kW’a kadar DC hızlı şarjı destekler ve 800V yüksek voltajlı bir pil içerir. Bu, markanın açıklamasına göre, Revolution’a 10 dakikalık bir şarjla 161 kilometrelik bir sürüş menzili sunuyor. İşletme ayrıca konut kullanımı için insan yardımına ihtiyaç duymayan bir kablosuz şarj cihazı oluşturdu. Menzil açıklanmasa da, STLA Frame platformunun 800 kilometreye kadar menzilleri desteklediğini biliyoruz.

Konsept Dikkat Çekti

Konseptin dış görünümünü incelediğimizde kaslı bir tablo görüyoruz. Orta bölümde ve kapılarda ışıklı Ram logosu öne çıkarken, ön kısımdaki LED ışık imzası bir çatalı andırıyor. Bunun dışında dikkat çeken diğer özellikler arasında büyük jantlar, dijital yan aynalar, yükselen cam çizgisi ve gövde rengiyle kontrast oluşturan siyah tavan ve sütunlar yer alıyor. Ortadan aydınlatmalı logo, arkadaki ince LED stoplarla birleşir.

Ram 1500 Revolution BEV konsept otomobilinde B sütunu yoktur. Gizli kapı kolları ile geriye doğru açılan arka kapılar, kabine girişi kolaylaştırıyor. Tasarımcılar, küçük elektrik motorları sayesinde kabini biraz daha uzağa taşıyabildiler. Mevcut pickup modeli boyutlarına kıyasla kabin, aynı şasi uzunluğunu korurken 10 cm büyümüştür. Şasiyi ve kabini ayıran elektronik orta panel, daha fazla koltuk gerektiğinde açılabilir ve bu noktada yerleşik geri çekilebilir koltuklar kullanılabilir. Gerekirse, konseptin konsolu bir iş istasyonuna dönüştürülebilir. Ortadaki 14.2 inçlik multimedya paneller de çıkarılıp tablet olarak kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu