Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

İlk Yerli Otomobil Sonunda Satışa Çıktı! Fiyatı 170 Bin TL Olarak Belirlendi!

Türkiye’nin yerli ve milli aracı TOGG merakla beklenirken, otomobil sektörü bir sürpriz daha yaptı. TOGG’dan önce yerli elektrikli araç satışa sunuldu. İşte sadece 170 bin TL’ye mal olan o model. Bilindiği üzere TOGG geri sayımı devam ediyor. TOGG’un fiyat detaylarının 2019 yılının Şubat ayında açıklanacağı bir önceki açıklamada belirtilmişti. TOGG ön siparişlerinin başlangıcı, fiyatlandırma duyurusu ile aynı zamana denk gelecek. Müşteriler ilk TOGG modellerini Mart ayında almaya başlayacak.

TOGG, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olma yolunda birçok ilki de beraberinde getirecek. Ancak TOGG, pazara giren ilk yerli araç değildi. Bilindiği üzere TOGG’a çok talep var. TOGG genel olarak bir elektrikli araç için tüm gereksinimleri karşılıyor. Maliyetinin 800.000 ile 1.000.000 TL arasında olduğu tahmin edilmektedir. Bütçenizin kısıtlı olduğunu iddia ediyorsanız, sizi başka bir elektrikli araç ile tanıştıralım. RKS rozeti taşıyan ve yerli markalardan biri olan A1 modeli, Citroen Ami ve Renault Twizzy’ye benzeyen küçük bir elektrikli araç. Geçerli bir sürücü belgesi ile, ehliyette elektrikli araç olarak sınıflandırılmasa bile bu aracı kullanabilirsiniz. A1 modeline üç kişi sığabilmektedir. Bir kişilik ön koltuk ve iki kişilik arka koltuk vardır. Bu açıdan Ami ve Twizzy’den daha iyi olduğu sonucuna varabiliriz. Ami ve Twizzy iki kişilik otomobillerdir.

RKS A1 Tasarımı

Araba oldukça sevimli bir tasarıma sahip. Ön kısımda LED aydınlatma sistemine sahip olan model siyah, beyaz, limon sarısı ve krem renk seçenekleriyle sunuluyor. Siyah renk seçimi için tavan için alternatif bir renk şeması da seçilebilir. Kaputun ön tarafında da RKS yazısı açıkça görülmektedir. Şahsen ön yüzünü beğendiğimi söyleyebilirim. Dairesel hatlarıyla dikkat çeken model, Geely’nin minyatür cezbedici versiyonlarını andırıyor. Ön kısımda araç plakaları için yer olduğunu da belirtelim.

RKS A1’in satın alınabilirliği, en çekici özelliğidir. Şu anda vergiler dahil 160.000 TL’ye satılan bu aracın rakiplerine göre çok daha ucuz olduğu sonucuna varabiliriz. Çünkü Ami’nin sıfırını bulmak oldukça zordur. En düşük fiyat etiketine sahip versiyonlar ise 250 bin Türk Lirası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu