Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Sonunda Çıktı! Yeniklere Mutlaka Bakmalısınız!

iOS 16.3 Beta 2 artık mevcut. Apple, dün yayınlanması beklenen iOS 16.3 güncellemesinin ikinci beta sürümünü kullanıma sundu. iOS 16.3 Beta 2'de Acil SOS özelliğinin kullanım şeklinde bir değişiklik var. Peki bu neden değişti? Gelin haberin detaylarını birlikte inceleyelim.

iOS 16.3 Beta 2’deki Acil SOS Özelliğindeki Değişiklikler

iPhone’larda, güç ve ses tuşlarından herhangi birine aynı anda basıp basılı tutmak acil SOS özelliğini etkinleştirir. iPhone kullanıcıları bu tuşlara basmaya devam ederse kaydırıcı açılacak, basmazlarsa alarm sesiyle geri sayım başlar. Zamanlayıcının süresi dolduğunda, telefon bulunduğu ülkedeki yerel acil durum servisini arar. iOS 16.3 Beta 2’de Acil SOS’un çalışma şekli biraz farklıdır. Geri sayım durduktan sonra güç ve ses tuşları basılı tutulursa iPhone şimdi acil servisleri arayacak.

“Bekleterek Arama”, geri sayım bittikten sonra o anda görüşmede olan iPhone’u ifade eder. “Beklet ve Bırakarak Ara”, yeni iOS Beta güncellemesinin arama özelliğinin adıydı. Beklet ve Bırakarak Arama özelliği şu şekilde açıklanmaktadır:

“Yan düğme ve ses düğmelerinden biri sürekli basılı tutulursa bir geri sayım başlar ve bir alarm çalar. Geri sayımdan sonra butonları bırakırsanız, iPhone yetkilileri arar.”

iOS 17 ve iPadOS 17 Beklentileri Karşılamayabilir

Mark Gurman’ın haber bültenine göre Apple ekiplerinin, Reality Pro olarak adlandırıldığı iddia edilen başlığı Mayıs ayına kadar duyurmak için çabalarını artırdığı bildirildi. Yeni cihazın 2023’ün sonuna kadar piyasada olması gerektiğini hatırlamakta fayda var. WWDC sunumunda Apple, bu yıl karma gerçekliğe odaklanarak AR ve VR teknolojilerini tanıtacak. iOS, iPadOS veya macOS’ta önemli bir değişiklik olmayacak.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde müşteriler, her ikisi de Dawn kod adlı iOS 17 ve iPadOS 17’yi indirebilecekler. Karma gerçeklik aygıtının kullandığı yazılım olan xrOS desteğine öncelik verileceğini belirten Gurman, “bu yıl Apple için bir dönüm noktası olacak” dedi. Sunburst’un macOS 14’ün kod adı olduğu söyleniyor. Analistler, macOS işletim sisteminin tıpkı iOS ve iPadOS’ta olduğu gibi widget sistemini kullanacağını tahmin ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu