Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

OnePlus Nord 2T İçin OxygenOS 13 Güncellemesi Geldi!

Android 13, Mayıs ayında yayınlandı ve an itibariyle kararlı bir çerçeve ile kendini göstermeye başlıyor.

Akıllı telefon üreticileri, kendi kullanıcı arayüzlerine en son sürümü ekledikten sonra bile uyumlu modellerini hızla güncelliyor. OnePlus da bu işletmelerden biridir. Çinli şirket, OnePlus Nord 2T için Android 13 tabanlı OxygenOS 13’ü yayınladı.

OnePlus Nord 2T Artık OxygenOS 13 Uyumlu

OnePlus, üst düzey modellerinin çoğu için Android 13 tabanlı bir OxygenOS 13 varyantını piyasaya sürdü. Geçen yılın Mayıs ayında piyasaya sürülen OnePlus Nord 2T, bir süredir testlerden geçiyor. Konuyla ilgili beklenen gelişme çok geçmeden gerçekleşti ve akıllı telefon yükseltmeyi almaya başladı. Android 13 tabanlı OnePlus Nord 2T için OxygenOS 13, CPH2401 11.C.23 yapı numarasına sahiptir ve 5 GB ağırlığındadır. Kasım 2022 güvenlik düzeltme ekini içeren güncellenmiş sürüme yalnızca açık beta test kullanıcıları erişebilir. Unutmayalım ki yakında herhangi bir sorun olmazsa herkesin kullanımına açılacaktır.

OxygenOS 13’ün Özellikleri

Bu arayüzde işletme, Aquamorphic Design adını verdiği yeni bir tasarım stratejisi kullanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi sudan ilham alınarak çok sade, organik, dinlendirici ve uyum sağlayabilen bir yapıda oluşturulmuştur. Aslında akşamları daha parlak temalar ve daha koyu temalar ve renk seçenekleri seçmesi, sakinleştirici yönünün bir örneği olarak kullanılabilir. OxygenOS 13 ile artık ana ekranda klasörleri büyütebilir ve klasörü açmadan içindeki programları görüntüleyebilirsiniz. Always On ekranında daha fazla widget’a ve işleve erişebilirsiniz. Birkaç geliştirme sayesinde cihaz artık tek elle daha rahat kullanılabiliyor. Samsung’un Edge özelliği gibi ekranın kenarından açılan yeni hızlı erişim çubuğu bunun bir örneği.

Yenilikler elbette bu kadarıyla sınırlı değil. Google’ın Audio Switch teknolojisi, Fast Pair entegrasyonu, Spatial Audio/Dolby Atmos desteği, Privacy Safe 2.0, Nearby Share, Uygulama Akışı ve içeriği Chromebook’un ekranına yansıtma gibi bir dizi yeni özellik kullanıma sunuldu. Doğal olarak, yukarıda belirtilen yeni uzamsal ses gibi bazı yeteneklerin yalnızca donanım özellikli cihazlarda kullanılabileceğinin altı çizilmelidir. Ek olarak, yeni Battery Health Engine sayesinde batarya ömrü 800 döngüden 1600 döngüye çıkarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu