Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

Rolls-Royce Satış Rekoru Kırdı! Krizden Asla Etkilenmiyor!

Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce’un yıllık satışları rekor seviyeye ulaştı. İşletme, 2022’de 6.021 otomobil sattığını söyledi. En pahalı otomobil hangisi sorusunu sorduğumuzda insanların çoğu “Rolls-Royce” şeklinde yanıt verecektir. Bu doğru. Dünyanın en gösterişli otomobillerini yaratmasıyla tanınan firmalardan biri de İngiliz otomobil üreticisidir. Mevcut durumda şirketin satışlarının diğer markalara göre daha düşük olacağını varsaymak mantıklı. Ne de olsa özelleştirilmiş bir Rolls-Royce on milyonlarca TL’ye gidebilir.

Ancak şirketin açıklamalarını incelediğimizde, küresel ekonomik durgunluk ve enflasyona rağmen Rolls-Royce’un tarihe geçecek bir yılı geride bıraktığını görüyoruz. Çünkü 2022’de 6.021 adet satan Rolls-Royce, 118 yılın satış rekorunu kırdı. Şirketin tek bir yıl içinde hiç bu kadar yüksek satışları olmamıştı.

Orta Doğu, Çin ve Kuzey Amerika Birincil Pazar Oldu

Şirketin CEO’su Torsten Muller-Otvos tarafından yapılan açıklamalara göre 2022, Rolls-Royce için çok önemli bir yıl olacak. CEO, bu kapsamda şu açıklamayı yaptı: “Kuzey Amerika, Çin ve Orta Doğu ülkelerinde Rolls-Royce satışlarında artış oldu. Hizmet verdiğimiz 50’den fazla ülkenin hemen hepsinde daha fazla ilgi görmeye başladık.”

En Popüler Rolls-Royce Modeli Cullinan, 325.000 $ Gibi Bir Fiyata Alınabilir

Resmi duyuruya göre, Cullinan’ın geçen yıl şirketin en çok satan modeli olduğu bildiriliyor. Cullinan SUV fiyatları 325.000 dolardan başlıyor ve kişiselleştirme düzeyi arttıkça maliyet de artıyor. Her müşteri Cullinan’ı satın alır ve minimum tutarı öderse, işletme yıllık en az 1,9 milyar dolar gelir elde edecek. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, bu arabalardan birinin sahibi büyük ihtimalle boş bir Rolls-Royce ile seyahat etmeyi seçmez. Böylece Rolls-Royce’un gelirinin 1,9 milyar doların çok üzerinde olduğu sonucuna varabiliriz.

Özellikle, Rolls-Royce web sitesinde listelenen otomobiller için herhangi bir başlangıç maliyeti yoktur. İnternet araştırmamız yoluyla, satın alabileceğimiz en düşük yeni Rolls-Royce’un yaklaşık 320.000 $’a mal olduğunu keşfettik. Seri üretim yapmayan ve en fazla kişiselleştirmeye izin veren bir marka Rolls-Royce’dur. Aslında, kapı kolundan arabanın iç kumaşının rengine kadar pratik olarak her şey özelleştirilebilir. Rolls-Royce otomobillerinin fiyatları ortalama 500.000 $’a yükseldi. Bunun nedeni de aslında az önce bahsettiğimiz özelleştirmedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu