Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

Volkswagen Polo Son Zamanlarda Dikkat Çekiyor! Karşınızda Fiyat Listesi!

Ülkemizde en çok satan araçlardan biri olan Volkswagen Polo’nun fiyatı ne kadar? Dünya çapındaki çip krizi, salgın ve Rusya-Ukrayna savaşı, araba maliyetlerinin zirve yapmasına katkıda bulunan nedenlerden sadece birkaçı. Bundan dolayı bir yıl önce 200.000 TL’ye alabildiğimiz arabaların maliyeti 700-800.000 TL’lere fırladı.

Volkswagen Polo Özellikleri

Volkswagen Polo Ülkemizde iki motor konfigürasyonunda mevcuttur. 1.0 80 PS Manuel; Adından da anlaşılacağı gibi 80 beygir güç çıkışı ve 93 Nm tork çıkışı bulunuyor. 5 vitesli manuel şanzımana sahip silindirli benzinli motor, tipik olarak km başına 4,5 ila 5,1 litre yakıt kullanır. 1.0 TSI 95 PS motor, mevcut ikinci seçenektir. 5 ileri manuel şanzımana ve 7 ileri DSG’ye sahip olan motor, 175 Nm tork ve 95 PS güç üretebiliyor. Ayrıca ortalama 4,4 ile 5,1 arasında yakıt tüketir.

Volkswagen Polo’nun sürücülere sunulan üç donanım varyasyonu vardır. Bunlar Impression, Life ve Style olarak karşımıza çıkıyor. Impression, giriş seviyesi model olarak adlandırılır ve Başlat/Durdur, Yorgunluk Tespiti ve Hız Sınırlaması gibi işlevlere sahiptir. Ancak kör nokta uyarı sistemi, geri görüş kamerası, otomatik kararan dikiz aynası, görsel park desteği, hız sabitleyici gibi özellikler yok. Diğer paketlerin bu durumu önemli ölçüde değiştirdiği vurgulanmalıdır.

Polo’ya göre IQ, otomotiv endüstrisinin aydınlatma sektöründeki en yüksek teknolojik seviyesini temsil ediyor. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeye çıkarır ve Polo’nun gece trafiğinde öne çıkmasına yardımcı olur. Her fara yerleştirilmiş ve sistemi kontrol eden bir yapay zeka algoritması tarafından kontrol edilen çok sayıda LED modülü, çeşitli hava ve sürüş koşullarında en iyi aydınlatmayı sağlar. LIGHT – LED Matrix farlar enerji tasarrufu sağlayarak yakıt verimliliğine yardımcı olur.

Volkswagen Polo Fiyat Listesi

  • Polo 1.0 80 PS Manuel Impression satış fiyatı ₺475,400.00
  • Polo 1.0 TSI 95 PS Manuel Life satış fiyatı ₺560,000.00
  • Polo 1.0 TSI 95 PS DSG Life satış fiyatı ₺639,800.00
  • Polo 1.0 TSI 95 PS DSG Style satış fiyatı ₺738,300.00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu