Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem

YangWang U8 SUV Sonunda Tanıtıldı! Tam Tamına 1100 Beygir!

Dört elektrik motoruna sahip YangWang U8, Mercedes ve BMW gibi lüks markalarla rekabet edebilmek için 360 derecelik tank dönüşü ve yengeç modu gibi özellikler sunuyor. Son dönemde Çin’de NEV satışlarındaki başarısıyla adından söz ettiren BYD, bir üst kategorideki rakipleriyle rekabet edebilmek için YangWang adında yeni bir elektrikli araç markasının lansmanını yaptı. Bu markanın ortaya çıkardığı ilk iki modelden biri YangWang U8.

YangWang U8’in Özellikleri

Yepyeni YangWang U8, tamamen elektrikli ve merdiven şasiye sahip üst düzey bir arazi aracı olarak tanımlanıyor. Elektrikli SUV, arazide sürüş kapasitesini artıran ve ona çok kaslı bir görünüm veren dört elektrik motoruna ve benzersiz teknolojiye sahiptir. Tasarımdaki küçük nüansları saymazsak, Land Rover Defender’dan ilham alan geniş bir silüet olarak görmek de mümkün. YangWang U8 bir arazi aracı olarak sınıflandırılmasına rağmen, zengin olarak görülebilecek aydınlatmalı ön ızgara gibi özelliklere sahiptir. Ek olarak elektrikli SUV, ızgarayla bütünleşen LED ışık imzası sayesinde benzersiz bir ambiyansa sahip. YangWang U8’de ayrıca bölünmüş LED arka farlar, açılı çamurluk uçları, 20 inç jantlar, gizlenmiş kapı kolları ve sekizgen stepne kapağı bulunur.

Bahsi geçen modelde, tahmini menzili ve kapasitesi henüz ortaya çıkmamış olsa da BYD’den gelen ve bıçak tipi pil hücrelerini içeren batarya paketi kullanılmış. U8’in dörtlü motor düzeninde kullanılan “Yisifang” teknolojisi de mevcut. Tüm sürümlerde standart olarak bu teknoloji yer alacak deniyor. YangWang U8’in motorlarının her biri 295 beygir gücü ve 420 Nm tork üretiyor. Şirketten yapılan açıklamada elektrikli SUV’nin toplam 1100 beygir güce sahip olduğu iddia ediliyor. Sonuç olarak, bu büyük, iri SUV 0’dan 100 km/sa hıza yaklaşık 3 saniyede çıkıyor. U8 ayrıca üstün torklu yönlendirme özelliklerine ve elektronik olarak kontrol edilen ve geleneksel sistemlerden 100 kat daha hızlı olduğu bildirilen dört tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. Marka, yeni U8’in yengeç modu ve 360 derece tank dönüşü gibi özellikler içereceğini iddia ediyor. Elektrikli Hummer, arka tekerleklerin ön tekerleklere benzer şekilde açılandırılmasıyla mümkün olan yengeç modunu zaten göstermişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu